hamburger

BETLEJEMSKIE ŚWIATŁO POKOJU W OLSZTYNIE

23 grudnia 2021

wójt gminy z harcerzami
Dzisiaj do Gminy Olsztyn zawitało Betlejemskie Światło Pokoju przyniesione przez harcerzy Hufca ZHP Częstochowa.

Wójt Gminy Olsztyn, Tomasz Kucharski, odebrał światełko pokoju, którego zadaniem jest powstrzymanie złości i gniewu. Pozwala ludziom zatrzymać się na chwilę i pomyśleć o tym co ważne.

Historia zaczyna się w Betlejem, mieście, które przez lata było w centrum napięć politycznych, konfliktów zbrojnych oraz ataków terrorystycznych. Właśnie tam ponad dwa tysiące lat temu narodził się Jezus Chrystus. W Grocie Narodzenia Pańskiego w Betlejem płonie wieczny ogień. To właśnie od niego co roku odpala się jedną malutką świeczkę, której płomień niesiony przez skautów w wielkiej sztafecie przez kraje i kontynenty obiega świat.
Takim darem skauci z całej Europy, a wśród nich harcerki i harcerze ZHP pragną podzielić się ze wszystkimi. Niosąc lampiony ze Światłem do parafii, szkół, szpitali, urzędów i domów, dzielą się radosną nowiną i krzewią największe uniwersalne wartości braterstwa i pokoju.(źródło informacji: https://swiatlo.zhp.pl/idea/)

Dziękujemy!

tekst/foto: KK

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku, zmień ustawienia swojej przeglądarki.
ham2