hamburger

Bezpieczniej i ładniej wokół szkoły w Kusiętach

28 lipca 2020

Nowy parking i siłownia powstały przy Szkole Podstawowej w Kusiętach. Dzięki dobrej współpracy gminy, rady sołeckiej, dyrekcji szkoły i Stowarzyszenia „Wokół Jeziorka Krasowego” udało się poprawić bezpieczeństwo i podnieść estetykę w otoczeniu budynku szkoły.

Siłownia zewnętrzna, stół piknikowy i ławeczki, kosze na śmieci oraz tablice informacyjne ustawiono na placu szkolnym w ramach projektu pn. „Dla zdrowia, przyjemności i współpracy”. Projekt o wartości prawie 25 tys. zł sfinansowano ze środków unijnych pozyskanych, za pośrednictwem PPJ, przez Stowarzyszenie „Wokół Jeziorka Krasowego”. Wcześniej przygotowano teren, ułożono kostkę brukową, dzięki wsparciu finansowemu Rady sołeckiej Kusiąt.

Przed szkołą wybudowano parking z kostki brukowej. Zadbano o bezpieczny i wygodny wjazd z drogi powiatowej. Koszt inwestycji to 38 tys. zł, z czego 7 tys. zł pochodzi z funduszu sołeckiego Kusiąt, 31 tys. zł z budżetu gminy.

– Ogromnie cieszymy się, że udało się zrobić tak wiele w tak krótkim czasie. Przed nami jeszcze sporo pracy, by stworzyć estetyczną i bezpieczną przestrzeń dla uczniów i całej społeczności. – mówi Mariusz Żołędziewski, dyrektor Szkoły Podstawowej w Kusiętach.

Siłownia zewnętrzna w Kusiętach

Zdjęcie 1 z 4

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku, zmień ustawienia swojej przeglądarki.
ham2