hamburger

BEZPIECZNIEJ W KUSIĘTACH I TUROWIE

12 maja 2021

koparka
Trwa budowa chodnika wraz z odwodnieniem w Kusiętach przy drodze powiatowej. Koniec budowy zaplanowano najpóźniej do końca września 2021 r.

Inwestycja jest zlecona i odbywa się pod nadzorem Powiatowego Zarządu Dróg. Ale Gmina Olsztyn ponosi połowę kosztów inwestycji. Łączny koszt inwestycji wynosi 1,66 mln zł.
Pierwsze dwa etapy budowy chodnika w Kusiętach przy drodze powiatowej od remizy OSP za Szkołę Podstawową Gmina sfinansowała samodzielnie.

Remont drogi w Turowie

Na zaawansowanym etapie jest również budowa 1,5-kilometrowej ulicy Południowej w Turowie, wraz z odwodnieniem i chodnikami. Remont kapitalny i budowa chodników dotyczy odcinka na północ od drogi powiatowej obok firm Wosana i Alexpol przez tory PKP aż do lasu.

Prace realizuje wybrana w przetargu firma TRANZIT Sp. z o.o., która ma zakończyć remont w czerwcu. Całkowity koszt prac wynosi prawie 1,86 mln zł. Jest to kolejny etap budowy ciągu komunikacyjnego od drogi krajowej DK-46: dwa lata temu wyremontowaliśmy kompleksowo połączenie Przymiłowic z Turowem. Zadanie jest realizowane dzięki dofinansowaniu ze środków Funduszu Dróg Samorządowych Województwa Śląskiego oraz Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Sami dokładamy do inwestycji tylko 91 tys. zł.

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku, zmień ustawienia swojej przeglądarki.
ham2