hamburger

Budowa oddziału przedszkolnego w Zrębicach

2 lipca 2020

plan budowy

Gmina Olsztyn podpisała umowę na rozbudowę Szkoły Podstawowej w Zrębicach o oddział przedszkolny.

Łączna kwota inwestycji wyniesie 747 053,02 zł, z czego 499 974,51 zł będzie dofinansowane z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego, pozostałą część zapłaci gmina z własnych środków.

Dobudowana zostanie część dydaktyczna, magazynowa oraz kotłownia.

W oddziale znajdą się: klasa przedszkolna o powierzchni 70m², z przesuwnymi drzwiami, dzięki którym będzie można ją podzielić na dwie niezależne części, pokój pedagogiczny, hol z szatniami, toaleta dla niepełnosprawnych, łazienka, pomieszczenie gospodarcze oraz porządkowe.

Pawilon zyska nową elewację, z tynkiem akrylowym w kolorach pomarańczowym i szarym, z baśniowymi elementami graficznymi. W utrzymaniu nowoczesnego charakteru oraz jego doświetleniu pomogą duże przeszklenia.

Powierzchnia oddziału przedszkolnego wyniesie 192,70m². Budynki szkoły i przedszkola będą połączone nowoczesnym parterowym łącznikiem o płaskim dachu.

Po wykonaniu prac budowlanych planuje się zagospodarowanie przestrzeni poprzez dodanie zieleni.

Między budynkiem przedszkola a halą sportową zostanie urządzony plac zabaw, a na nim: huśtawka równoważnia, czteroosobowa zabawka na sprężynie, zestaw wielofunkcyjny z mostkiem, zjeżdżalnią i drabinkami. Będzie także wykonana nowa piaskownica.

Prace budowlane, realizowane przez wyłonioną w przetargu firmę „Wojtex”, zakończą się w maju 2018 roku.

Inwestycja pn. Rozbudowa oddziału przedszkolnego w Zrębicach realizowana jest z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020 w ramach Regionalnych Inwestycji Terytorialnych Subregionu Północnego dla osi priorytetowej: XII. Infrastruktura edukacyjna poddziałanie 12.1.2. Infrastruktura wychowania przedszkolnego.

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku, zmień ustawienia swojej przeglądarki.
ham2