hamburger

Budowa ul. Południowej w Turowie

5 marca 2021

Z kopyta ruszyła budowa 1,5-kilometrowej ulicy Południowej wraz z chodnikami i odwodnieniem w olsztyńskim Turowie.

Remont kapitalny i budowa chodników dotyczy odcinka na północ od drogi powiatowej obok firm Wosana i Alexpol przez tory PKP aż do lasu.

Prace realizowane przez wybraną w przetargu firmę TRANZIT Sp. z o.o. potrwają do końca czerwca. Kosztować będą prawie 1,86 mln zł. Jest to kolejny etap budowy ciągu komunikacyjnego od drogi krajowej DK-46: dwa lata temu wyremontowaliśmy kompleksowo połączenie Przymiłowic z Turowem.

Zakres inwestycji obejmuje remont podbudowy, ułożenie nowej nawierzchni z masy asfaltowej o zwiększonych parametrach technicznych, budowę chodnika na całej długości drogi, który zostanie połączony z chodnikiem przy drodze powiatowej oraz wykonanie odwodnienia. Zadanie jest realizowane w zdecydowanej większości przy dofinansowaniu ze środków Funduszu Dróg Samorządowych Województwa Śląskiego oraz Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Sami dokładamy do inwestycji tylko 91 tys. zł.

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku, zmień ustawienia swojej przeglądarki.
ham2