hamburger

CAŁE OŚWIETLENIE DO WYMIANY

27 kwietnia 2022

OPRAWA OŚWIETLENIOWA LAMPY
Ponad 1100 nowoczesnych ledowych opraw oświetleniowych pojawi się na ulicach Miasta i Gminy Olsztyn dzięki umowie podpisanej właśnie z Tauron Nowe Technologie S.A.

Umowa na świadczenie usług oświetleniowych o podwyższonym standardzie, której głównym celem jest wymiana starej infrastruktury oświetleniowej na nowoczesne oprawy LED w technologii smart city, została podpisana i będzie realizowana od maja tego roku. Prace potrwają około 2 miesięcy.
– Zmniejszamy moce, a zwiększamy gęstość lokalizacji opraw. Pozwoli to na tańsze, bardziej naturalne i bezpieczniejsze oświetlenie naszych ulic – mówi Tomasz Kucharski, burmistrz miasta i gminy Olsztyn.

W ramach inwestycji zostanie wymienionych aż 820 energochłonnych opraw sodowych na terenie gminy Olsztyn. W celu zagęszczenia oświetlenia na drogach o podwyższonej częstotliwości ruchu – dowieszonych zostanie 286 kolejnych nowych opraw.

Przyniesie to gminie Olsztyn realne oszczędności w rachunkach za zużycie energii elektrycznej. Szacowany zysk z tytułu ograniczenia zużycia mocy to 52,47 %. W ujęciu rocznym daje to oszczędności na poziomie ok. 300 tys. zł. Z tych środków spłacimy nowe oprawy, których powieszenie finansuje Tauron.

KB

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku, zmień ustawienia swojej przeglądarki.
ham2