hamburger

CIĘŻKI SAMOCHÓD BOJOWY

24 lutego 2023

Mamy dofinansowanie dla Zrębic

Zrębice i cały olsztyński samorząd mają powody do radości. Na liście jednostek, które otrzymają dofinansowanie do zakupu nowego samochodu, znalazła się jednostka OSP ze Zrębic!

23 lutego Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji opublikowało listę jednostek OSP, które otrzymają dofinansowanie do zakupu nowych wozów strażackich. Jest na niej OSP Zrębice z ciężkim samochodem bojowym.

– To wielka radość. Zakup nowoczesnego samochodu będzie mieć znaczący wpływ na poprawę bezpieczeństwa wszystkich mieszkańców gminy. A naszym ochotnikom zapewni dużo lepsze warunki służby. – mówi Tomasz Kucharski, Burmistrz Miasta i Gminy Olsztyn.

I zapowiada, że konieczne będą dodatkowe pieniądze, na sfinansowanie nowego pojazdu. Na razie nie wiadomo bowiem, jaka część ceny będzie pokryta przez Ministerstwo.

O nowy samochód zabiegał Przemysław Gorajek, prezes OSP Zrębice i radny olsztyńskiej Rady Miejskiej. – To dla nas ogromne wsparcie. Dzięki nowemu pojazdowi druhowie szybciej dotrą do miejsca wypadku czy pożaru. Bardzo się cieszymy, tym bardziej że Ochotnicza Straż Pożarna w Zrębicach w 2024 roku będzie obchodzić jubileusz 100-lecia powstania jednostki – cieszy się Przemysław Gorajek

W tym roku mają się także rozpocząć prace przy rozbudowie strażnicy w Zrębicach.

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku, zmień ustawienia swojej przeglądarki.
ham2