hamburger

CZEK NA REMONT ŚCIEŻKI ROWEROWEJ

6 lipca 2021

odbiór czeku
Dzisiaj na Zamku w Ogrodzieńcu, Tomasz Kucharski, Wójt Gminy Olsztyn odebrał czek na 297 tys. zł z rąk Jakuba Chełstowskiego, Marszałka Województwa Śląskiego, Dariusza Starzyckiego, Wicemarszałka Województwa Śląskiego oraz Beaty Białowąs, Członka Zarządu.

Środki te pozyskaliśmy w ramach Śląskiego Pakietu dla Turystyki , w ramach którego aplikacje mogły składać gminy turystyczne w związku z uszczupleniami budżetu, których doznały w czasie pandemii.

– Bardzo dziękujemy. Trudno przecenić takie wsparcie ze strony Marszałka i województwa śląskiego. Jeszcze w tym roku wyremontujemy za te pieniądze ścieżkę rowerową prowadzącą z Odrzykonia do Częstochowy, która wymaga pilnej naprawy – mówi Tomasz Kucharski, Wójt Gminy Olsztyn.

Ponad dwukilometrowy odcinek Odrzykoń – Olsztyn został zbudowany prze gminę Olsztyn w latach 2018-19 i jest w doskonałym stanie. Stary fragment ścieżki – Odrzykoń – Częstochowa został zniszczony przez korzenie drzew. Po remoncie cała trasa Olsztyn Częstochowa zapewni rowerzystom wysoki standard przejazdu.
Obecnie gmina pracuje nad połączeniem rowerowym Mstów – Olsztyn oraz Olsztyn – Choroń.

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku, zmień ustawienia swojej przeglądarki.
ham2