hamburger

Dla poprawy bezpieczeństwa

10 czerwca 2021

przejście dla pieszych znak

Dzięki spodziewanemu dofinansowaniu z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg rozpoczynamy projektowanie pasów dla pieszych wraz z oświetleniem na drodze krajowej przy piekarni w Olsztynie oraz pasów przez ul. Sobieskiego.

Czujniki ruchu, migające sygnalizatory LED, komunikaty dźwiękowe oraz dodatkowe oświetlenie. To wszystko ma poprawić bezpieczeństwo pieszych na newralgicznym skrzyżowaniu ulic Żwirki i Wigury i Sobieskiego w Olsztynie.

Gmina Olsztyn z zadaniem „Przebudowa przejścia dla pieszych na ul. Sobieskiego w Olsztynie oraz budowa przejścia dla pieszych przy ul. Żwirki i Wigury w Olsztynie” została ujęta na liście zadań gminnych.

Inwestycja za kwotę ok. 250 tys. zł. zostanie dofinansowana na poziomie 80% ze środków Funduszu. Prace ruszą w przyszłym roku, po ich zaprojektowaniu i uzgodnieniu.

W ubiegłym roku zakończyliśmy budowę interaktywnego przejścia dla pieszych, przy skrzyżowaniu ulic Kühna i Św. Puszczy w Olsztynie. W ramach inwestycji m. in. ustawiono radar z wyświetlaczem, zamontowano garby najazdowe na ul. Napoleona oraz „migające i gadające słupy” ostrzegające zbliżających się kierowców.

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku, zmień ustawienia swojej przeglądarki.
ham2