hamburger

Dożynki parafialne w Olsztynie

18 sierpnia 2020

16 sierpnia 2020 r. w Kościele p.w. św. Jana Chrzciciela w Olsztynie odbyły się Dożynki Parafialne.

W Dziękczynnej Mszy Świętej celebrowanej przez Proboszcza Parafii ks. Tomasza Gila uczestnicy złożyli symboliczne dary z plonów oraz wieńce uplecione ze zbóż i kwiatów. W Dożynkach wzięli udział Starosta Jan Weżgowski oraz Starościna Edwarda Muskalska, Członkinie KGW Olsztyn, KGW Kusięta, KGW Biskupice, KGW Skrajniczanki, KGW „Przemiłowiczanki” z Przymiłowic, przedstawiciele Koła Emerytów Rencistów i Inwalidów z Olsztyna oraz Klub Aktywności Lokalnej z Olsztyna. Wśród uczestników znaleźli się także przedstawiciele Ochotniczej Straży Pożarnej w Olsztynie, w Przymiłowicach i Kusiętach na czele z Janem Jeleniem, Komendantem Gminnym OSP, Edyta Śliwczyńska, Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Olsztynie.
Po Mszy Świętej parafianie i wszyscy uczestnicy uroczystości dzielili się chlebem i zostali zaproszeni do ogrodów plebańskich na poczęstunek przygotowany przez KGW Olsztyn ora KEiR Olsztyn.
Sponsorzy: KERiI z Olsztyna oraz Rada Sołecka wsi Olsztyn.

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku, zmień ustawienia swojej przeglądarki.
ham2