hamburger

DZIECI Z UKRAINY DZIĘKUJĄ

25 stycznia 2023

Wojna i bomby niszczące Mariupol, ucieczka przez granicę i sielski Olsztyn – to trzy motywy przewodnie obrazków olejnych, które dziewczynki z Ukrainy – podopieczne Ośrodka Rekolekcyjnego „Święta Puszcza” przekazały na licytacje WOŚP.

Katerina i Wiktoria wraz z prawie setką rówieśników są w Olsztynie od 6 marca ubiegłego roku. Swój nowy dom znalazły w olsztyńskiej „Świętej Puszczy”. I pod okiem pana Antoniego Fedkowicza, naszego mieszkańca, artysty plastyka, rozwijają talent i pasję malarską.

KWIATY NA PŁÓTNIE
Nasi goście przekazali na ręce Tomasza Kucharskiego, Burmistrza Miasta i Gminy Olsztyn wyjątkowy obraz na płótnie – podziękowanie za opiekę i schronienie w naszej gminie. – Trudno opisać zdziwienie i wzruszenie… – mówi Tomasz Kucharski.

NA RZECZ WOŚP
Katerina, Wiktoria oraz Antoni Fedkowicz przekazali nam również obrazy swojego autorstwa dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Prace zostaną przekazane na licytacje.
Dziękujemy za ten piękny gest.

SZKOŁA DLA UKRAIŃSKICH DZIECI W OLSZTYNIE
Wczoraj podczas otwarcia Centrum Rehabilitacji i Wsparcia Psychospołecznego im. Jana Pawła II w Olsztynie zbudowanego przez Caritas Archidiecezji Częstochowskiej razem z Krzysztofem Smelą, Starostą Częstochowskim przekazaliśmy dla dzieci 60 kompletów talerzy oraz sztućce na wyposażenie nowego budynku.
Ośrodek powstał przy ul. Mstowskiej i obecnie służy jako placówka opiekuńczo-wychowawcza dla ukraińskich dzieci, które od prawie roku przebywają w Olsztynie.

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku, zmień ustawienia swojej przeglądarki.
ham2