hamburger

Europejskie Dni Dziedzictwa

28 sierpnia 2023

grupa ludzi na łące
Gminny Ośrodek Kultury zaprasza 9 września 2023 r. na rajd pieszy organizowany w ramach Europejskich Dni Dziedzictwa.

Tegoroczny olsztyński spacer organizowany w ramach Europejskich Dni Dziedzictwa pod hasłem „Żywe dziedzictwo – tradycje od pokoleń” poprowadzi nas utartym już szlakiem. Rozpoczniemy na olsztyńskim rynku, z którego rozciąga się widok na malownicze ruiny zamku. Następnie udamy się w kierunku Góry Biakło i Sokolich Gór, gdzie znajduje się kilka jurajskich jaskiń, w tym najgłębsza Studnisko. Ostatnim punktem spaceru będzie zabytkowy kościół pw. św. Idziego w Zrębicach.

Podczas wędrówki uczestnicy będą mogli podziwiać piękno natury, a także poznawać wartości dziedzictwa kulturowego. Tego materialnego, do jakiego należą zabytki, ale także niematerialnego, na które składają się lokalne opowieści i legendy.
Nie zabraknie także atrakcji kulinarnych. Podczas „Święta ziemniaka” organizowanego przy Szkole Podstawowej w Zrębicach będzie można spróbować lokalnej specjalności – jurajskich pieczonek.

Start godz. 9.00 – zbiórka na olsztyńskim rynku przed Gminnym Ośrodkiem Kultury
Powrót ok. godz. 13.30 – organizator zapewnia transport ze Zrębic do Olsztyna
Rajd poprowadzi kwalifikowany przewodnik jurajski.

Wydarzenie ma charakter otwarty. Uczestnicy niepełnoletni mogą brać udział pod opieką osoby dorosłej. Udział oznacza zgodę na warunki regulaminu wycieczek i wyjazdów Gminnego Ośrodka Kultury.

Organizator: Gminny Ośrodek Kultury, Pl. Piłsudskiego 15, 42-256 Olsztyn, tel. 343285313, gok@olsztyn-jurajski.pl
Współorganizator: Szkoła Podstawowa im. J. Dąbrowskiego w Zrębicach

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku, zmień ustawienia swojej przeglądarki.
ham2