hamburger

GLKS „Sokół” najlepszy w Częstochowskiej lidze okręgowej

21 listopada 2022

mecz pilki noznej
Podopieczni Damiana Ceglarza jesienią 2022 po kapitalnych rozgrywkach zwyciężyli w częstochowskiej lidze Okręgowej: B1 Junior Młodszy Grupa 1! Naszym młodym adeptom piłki nożnej z herbem Sokoła na piersi serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w biało-niebieskich barwach!

Mistrzowie wcześniej wspomnianych rozgrywek walczyli z 5 ekipami w systemie każdy z każdym w meczu „domowym” oraz „wyjazdowym”. Do ostatniej kolejki emocje były na najwyższym poziomie, ponieważ ostatnie spotkanie Sokoła decydowało o zwycięstwie w lidze okręgowej. A w tym na stadionie przy ulicy Zielonej Olsztynianie pokonali drugi w tabeli zespół Znicz Kłobuck 5:0 i przypieczętowali swój triumf awansem do III Ligi Wojewódzkiej.

W pozostałych spotkaniach 8-krotnie wygrywali swoje spotkania i zanotowali jeden remis na terenie drugiego w tabeli Znicza Kłobuck 1:1. W końcowej kwalifikacji strzelców ligi okręgowej dwa pierwsze miejsca zajmują zawodnicy Sokoła: Kamil Podsiedlik i Filip Chaberski. Trzeba również wyróżnić najmłodszego zawodnika w grupie Juniorów Macieja Tylińskiego, który z powodzeniem rywalizował z zawodnikami o trzy lata starszymi od niego, bez żadnych obaw, że nie da rady. Gminna drużyna w sezonie 2021/22 wygrała również ligę w grupie trampkarzy starszych. Następnie pracowała aby powtórzyć ten sukces już jako Junior Młodszy.

GLKS „Sokół” dziękuje za pomoc Rodzicom, Włodarzom Miasta i Gminy Olsztyn, GOSiR Olsztyn, Sołectwu Olsztyn, Sponsorom i wszystkim osobom które wspierają klub.

Bramki :
Kamil Podsiedlik : 29
Filip Chaberski : 20
Oskar Gawron : 8
Maciek Tyliński : 3
Antoni Frydryński : 3
Bartosz Sikora : 3
Jan Górecki : 2
Karol Łosik : 2
Marcel Błoński : 2
Mateusz Andzel :1
Krzysztof Nowakowski : 1

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku, zmień ustawienia swojej przeglądarki.
ham2