hamburger

HUBERTUS W OLSZTYNIE

16 października 2023

dwóch jeźdżców na konoach przybija piątkę
W niedzielę, 15 października na błoniach zamkowych w Olsztynie, jak co roku odbył się Hubertus, czyli święto jeźdźców.

Niezwykle widowiskowa impreza przyciągnęła nie tylko pasjonatów jeździectwa. Było wiele atrakcji: gonitwa za lisem, głosowanie na najładniejszego konia przygotowanego przez placówki oświatowe w konkursie „Koń, jaki jest, każdy widzi”, poszukiwanie lisów w lesie, kulinarne smakołyki, stoiska rękodzieła, atrakcje dla dzieci. Wydarzeniu towarzyszyły zawody dla dzieci Hobby Horse.

Tegoroczną pogoń za lisem zwyciężył Grzegorz Wypchlak ze Stajni Don Camillo w Konopiskach. Lisem był Maksymilian Kucharski ze Stajni Biały Borek, ubiegłoroczny zwycięzca pogoni.
W konkursie „Koń, jaki jest, każdy widzi” zwyciężyła Szkoła Podstawowa w Kusiętach. Drugie miejsce zajęło Przedszkole w Olsztynie, a trzecie Szkoła Podstawowa w Turowie. Serdecznie gratulujemy!

Organizatorem wydarzenia była Restauracja Spichlerz, partnerzy: Miasto i Gmina Olsztyn, Starostwo Powiatu Częstochowskiego.
Podziękowania dla wszystkich sponsorów i patronów medialnych!
Szczególne podziękowania dla strażaków OSP Kusięta za pomoc oraz dla placówek oświatowych z terenu gminy Olsztyn za zaangażowanie w przygotowanie pięknych koni, które były wyjątkową dekoracją podczas imprezy.

Fot. Tomasz Sieniawski

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku, zmień ustawienia swojej przeglądarki.
ham2