hamburger

Informacja ws. pomocy z Solidarnościowego Korpusu Wsparcia Seniorów

28 października 2020

grafika korpus seniora

Zgodnie z zapowiedziami rząd uruchomił program Solidarnościowy Korpus Wsparcia Seniorów. Jest to pomoc skierowana do osób powyżej 70 roku życia decydujących się na pozostanie w domu i potrzebujących pomocy w czynnościach, które wymagają wyjścia z domu, a są utrudnione przez pandemię. Warunkiem skorzystania z tej pomocy jest brak opieki nad seniorem ze strony rodziny.
W ramach Korpusu została uruchomiona specjalna infolinia przeznaczona dla seniorów (22 505 11 11). Dane kontaktowe zgłaszającego się seniora są przekazywane do właściwego terytorialnie ośrodka pomocy społecznej, który z kolei kontaktuje się z seniorem.
Osoby starsze w ramach programu mogą poprosić o pomoc w zakresie dostarczenia zakupów obejmujących artykuły podstawowej potrzeby, w tym artykuły spożywcze i środki higieny osobistej. Udzielenie pomocy, np. zrobienie i dostarczenie zakupów jest bezpłatne. Senior korzystający ze wsparcia w ramach Korpusu pokrywa jedynie koszty zakupów.
Program jest realizowany od 20 października do 31 grudnia 2020 r.

Więcej informacji na stronie https://wspierajseniora.pl/

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku, zmień ustawienia swojej przeglądarki.
ham2