hamburger

Juromania 2020 na Zamku w Olsztynie

23 września 2020

juromania 2020 na zamku w Olsztynie
W miniony weekend, 19-20 września odbyła się trzecia edycja Juromanii – wydarzenia, którego celem jest zwrócenie uwagi na Jurę Krakowsko-Częstochowską ze wszystkimi jego walorami: kulturowymi, przyrodniczymi, historycznymi oraz kulinarnymi. Przejażdżki konne, zwiedzanie z przewodnikiem, średniowieczne stroje, rekonstrukcje historyczne, występy artystyczne, pokazy wspinaczkowe, wyśmienita regionalna kuchnia – takie atrakcje zapewnili organizatorzy uczestnikom Juromanii w Olsztynie.
Podczas dwudniowej imprezy odbyły się warsztaty i pokazy kulinarne przygotowane przez Koło Gospodyń Wiejskich z Olsztyna, pokazy wspinaczki skałkowej, zjazdy na tyrolce, zaprezentowano stoiska rzemieślnicze, występy artystyczne, Występy Bractwa Rycerskiego Zamku Będzin. Uczestnicy mogli częstować się przysmakami przygotowanymi przez organizatorów: kaszanką, kiełbasą z grilla, pieczonkami, chlebem ze smalcem, ciastem i wieloma innymi. Na scenie wystąpili uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Olsztynie, zaprezentowali wiersz o Kacprze Karlińskim, a także Chór „Akord” KERiI. Juromaniacy bawili się do późnych godzin wieczornych.
Organizatorzy Juromanii: Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego, Fundacja Wspólnoty Gruntowej w Olsztynie. Współorganizatorzy: Koło Gospodyń Wiejskich w Olsztynie, Koło Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Olsztynie, Rada sołecka z sołtysem Olsztyna, Klub Aktywności Lokalnej z Olsztyna.

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku, zmień ustawienia swojej przeglądarki.
ham2