hamburger

JUROMANIA 2022 NA ZAMKU W OLSZTYNIE

26 września 2022

grupa ludzi na tle zamku

W weekend, 16-18 września odbyła się piąta edycja Juromanii – wydarzenia, którego celem jest promocja Jury Krakowsko-Częstochowskiej ze wszystkimi jej walorami: kulturowymi, przyrodniczymi, historycznymi oraz kulinarnymi.

Przejażdżki konne, występy artystyczne, zwiedzanie zamku z przewodnikiem, średniowieczne stroje, rekonstrukcje historyczne, stoiska rzemieślnicze: kowalstwo, gliniarstwo, łucznictwo, wyśmienita regionalna kuchnia, zjazdy na tyrolce – takie atrakcje zapewnili organizatorzy uczestnikom Juromanii na Zamku w Olsztynie.

Na scenie wystąpili uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Olsztynie, dzieci z Gminnego Przedszkola w Olsztynie oraz Chór „Akord” Koła Emerytów, Rencistów i Inwalidów z Olsztyna.

Mimo deszczowej pogody Juromaniacy bawili się na Zamku w Olsztynie do późnych godzin wieczornych.

Organizatorzy Juromanii: Związek Gmin Jurajskich, Fundacja Wspólnoty Gruntowej w Olsztynie. Współorganizatorzy: Koło Gospodyń Wiejskich w Olsztynie, Koło Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Olsztynie.

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku, zmień ustawienia swojej przeglądarki.
ham2