hamburger

KOMUNIKACJA POWIATOWA POJEDZIE PRZEZ GMINĘ OLSZTYN

30 sierpnia 2021

mapka trasy busa
Już 1 września ruszy nowa komunikacja powiatowa. Jedna z linii pojedzie z Częstochowy do Lelowa przez Olsztyn, Zrębice, Siedlec, Pabianice i Janów.

Włączenie nowej komunikacji jest odpowiedzią na czasy pandemii, kiedy to zawieszono wiele linii komunikacyjnych i odcięto od transportu publicznego regiony nieco oddalone od głównych szlaków komunikacyjnych. Starostwo powiatowe w Częstochowie opracowało pomysł nowej komunikacji , która ma być stabilnym rozwiązaniem dla mieszkańców. Autobusy będą kursować częściej, zostaną wyposażone w klimatyzację, spełniają normy EURO6. Dbając o niższy ślad węglowy w godzinach szczytu będą kursowały autobusy 50-osobowe, w pozostałych godzinach małe busy.

Ceny biletów będą uzależnione od długości trasy i będą się wahać od 3 zł do 8 zł. Od 1 września zostanie włączonych 5 nowych linii, w tym Częstochowa Lelów przez Olsztyn i Zrębice. Na operatora czekają jeszcze dwie linie Częstochowa – Kruszyna i Częstochowa – Kamienica Polska.
Załączamy rozkład jazdy.


Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku, zmień ustawienia swojej przeglądarki.
ham2