hamburger

Komunikat MZDiT w Częstochowie o zmianach w komunikacji miejskiej

4 listopada 2020

Miejski Zarząd Dróg i Transportu w Częstochowie informuje, że z powodu remontu ul. Łukasińskiego, od środy 28.10.2020 r. do odwołania zostają wprowadzone następujące zmiany w komunikacji miejskiej na Rakowie:

Linie nr 12 i 32 będą kursować na trasie skróconej do przystanku STARY RAKÓW, bez obsługi odcinka ulicy Łukasińskiego do pętli Raków Dworzec PKP.

Linia nr 19

Kierunek Żabiniec: od Kucelina przez Aleję Pokoju aż do Estakady, następnie Aleją Wojska Polskiego do Rakowskiej i dalej bez zmian.
Kierunek Kucelin/Walcownia: od Żabińca do przystanku STARY RAKÓW bez zmian, następnie ulicą Okrzei do Alei Wojska Polskiego i dalej Aleją Pokoju w stronę Dąbia.

Uwaga: linia nr 19 w obu kierunkach będzie wykonywała wjazdy na przystanki RAKÓW DWORZEC PKP przy Skwerze Junaków!

Linia nr 31

Kierunek Cmentarz Komunalny: od Kręciwilka do przystanku STARY RAKÓW bez zmian, następnie ulicą Okrzei do Alei Wojska Polskiego i dalej bez zmian.
Kierunek Kręciwilk: od Estakady prosto Aleją Wojska Polskiego do Bugajskiej i dalej bez zmian.

Linia nr 35 – od przystanku STARY RAKÓW ulicą Okrzei do Alei Wojska Polskiego i dalej bez zmian.

Linia nr 36 – od przystanku ESTAKADA prosto Aleją Wojska Polskiego do ulicy Rakowskiej i dalej bez zmian.

Linia nr 80 będzie kursować na trasie skróconej do przystanku STADION RAKÓW, bez obsługi ulic Limanowskiego i Łukasińskiego do pętli Raków Dworzec PKP.

UWAGA! Dla linii nr 19, 31 i 35 zostanie uruchomiony zastępczy przystanek „PRUSA”, znajdujący się na ulicy Okrzei za skrzyżowaniem z ulicą Łukasińskiego.

Szacunkowy okres obowiązywania objazdów: około 5-6 tygodni.

Przepraszamy za utrudnienia

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku, zmień ustawienia swojej przeglądarki.
ham2