hamburger

Korpus Wsparcia Seniorów

1 czerwca 2022

WSPIERAJ SENIORA LOGO
Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Olsztynie zaprasza Seniorów do wzięcia udziału w Programie „Korpus Wsparcia Seniorów” na rok 2022, w Module II, mającym na celu poprawę bezpieczeństwa oraz możliwości samodzielnego funkcjonowania w miejscu zamieszkania osób starszych, przez zwiększanie dostępu do tzw. „opieki na odległość”.

„Opieka na odległość” jest nowoczesną formą sprawowania opieki nad osobami starszymi, chorymi, po przebytych zabiegach medycznych, z niepełnosprawnościami, którzy czasowo lub na stałe wymagają wsparcia w codziennym funkcjonowaniu.

Adresatami Programu mogą być:
– mieszkańcy miasta i gminy Olsztyn w wieku 65 lat i więcej, którzy mają problemy związane z samodzielnym funkcjonowaniem ze względu na stan zdrowia,
– prowadzą samodzielne gospodarstwa domowe lub mieszkają z osobami bliskimi, które nie są w stanie zapewnić im wystarczającej opieki w codziennym funkcjonowaniu w zakresie odpowiadającym ich potrzebom.

Seniorzy otrzymają nieodpłatnie „opaski bezpieczeństwa”, przypominające zegarek na rękę, wyposażone w m.in. przycisk szybkiego powiadomienia SOS, który w sytuacjach nagłego zagrożenia życia, wysyła alarm do całodobowego systemu teleopieki.

Osoby zainteresowane uczestnictwem w Programie „Korpus Wsparcia Seniorów” proszone są o zgłaszanie chęci uczestnictwa do dnia 15 czerwca 2022 r.
WAŻNE: Zgłoszenie chęci uczestnictwa w Programie NIE JEST równoznaczne z objęciem omawianym wsparciem. O przyjęciu do programu NIE decyduje kolejność zgłoszeń.

Szczegółowe informacje można uzyskać pod numerem telefonu: (34) 328-59-20, 690-356-626 lub 737-513-439.

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku, zmień ustawienia swojej przeglądarki.
ham2