Krzysztof Piersa, jest terapeutą, specjalistą ds. uzależnień od Internetu, telefonów komórkowych i gier komputerowych. Kiedyś sam zmagał się z problemem uzależnienia od gier, dlatego dzisiaj, pomaga zrozumieć młodym ludziom i ich rodzicom, jak niebezpieczne może być długotrwałe spędzanie czasu w wirtualnym świecie.
Uzależnić możemy się od wszystkiego, ale tak naprawdę nie ma znaczenia czy jest to alkohol, papierosy, telefon, czy gry komputerowe. Uzależnienie może zawładnąć naszym umysłem, a co za tym idzie, nie pozwoli normalnie funkcjonować w codziennym życiu.
Młodzi ludzie niestety zbyt dużo czasu spędzają przed telefonem czy komputerem, zaniedbując w ten sposób relacje z rówieśnikami, samych siebie, jak również swój cenny czas. Podczas spotkania nasz gość przekazał kilka cennych wskazówek na co zwrócić uwagę i jak reagować kiedy zauważymy, że nasi bliscy poświęcają zbyt wiele czasu na rozrywki cyfrowe. Poruszył również problem bezpieczeństwa w cyberprzestrzeni. Wszelkiego rodzaju filmiki nagrywane przez rówieśników i wrzucane do sieci prowadzą niejednokrotnie do tragedii.
Krzysztof Piersa jest autorem książek i poradników. „Komputerowy ćpun” to poradnik, który został napisany z myślą o rodzicach dzieci zmagających się z problemem uzależnienia. Opisuje w nim min. gdzie leży granica pomiędzy rozrywką, a uzależnieniem. Książka dostępna jest w naszej bibliotece.
Nasz gość szybko nawiązał dobry kontakt z publicznością, a tym samym zjednał sobie sympatię uczestników, którzy chętnie zadawali pytania, uzyskując wyczerpujące odpowiedzi.
Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy za udział w spotkaniu, które odbyło się w sali Widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury w Olsztynie.
Spotkanie finansowane ze środków Gminnego Programu Profilaktyki Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Problemów Narkomanii na lata 2022-2025.