hamburger

Kto zbuduje drogę na północy Olsztyna

2 marca 2022

mapka
Miasto i Gmina Olsztyn ogłosiła przetarg na budowę ponad kilometrowej drogi zamykającej Olsztyn od północy, komunikującej nowe tereny budowlane i inwestycyjne.

Chodzi o ulicę Słowackiego i Miłosza, która połączy ul. Mstowską z ul. Asnyka i Norwida. Budowa domów już tam ruszyła.
Termin składania ofert mija 16 marca 2022 roku. Miasto i Gmina Olsztyn pozyskała zapewnienie o dofinansowaniu zadania w wysokości 2 mln 945 tys. zł z Rządowego Funduszu Polski Ład. Powstanie ponad kilometrowy odcinek drogi o nawierzchni bitumicznej ze ścieżką rowerową, chodnikiem i odwodnieniem oraz skrzyżowanie z drogą powiatową 1065S.

– Słowackiego zamyka Olsztyn od północy. Połączy ulice Asnyka i Norwida z ul. Mstowską. Skomunikuje zupełnie nowe tereny budowlane, do których doprowadzona jest już woda, oraz – pośrednio – znajdujące się jeszcze dalej na północ tereny usługowe. Nowa droga będzie miała chodnik o szerokości 2,5 m oraz 2-metrową trasę rowerową – mówi Tomasz Kucharski, burmistrz Miasta i Gminy Olsztyn.

KB

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku, zmień ustawienia swojej przeglądarki.
ham2