hamburger

Kurs Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy dla OSP

24 września 2021

grupa strażaków
W minioną niedzielę, 19 września 2021 r., zakończył się Kurs Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy, w którym udział wzięli druhowie i druhny jednostek OSP z terenu Gminy Olsztyn.

Szkolenie prowadzili instruktorzy Szkoły Ratownictwa w Wojewódzkim Pogotowiu Ratunkowym w Katowicach, którzy przez 66 godzin zajęć, w tym 25 godzin zajęć teoretycznych i 41 godzin zajęć praktycznych, kształcili grupę blisko 50 osób.

Celem kształcenia było przygotowanie ratowników jednostek współpracujących z systemem Państwowego Ratownictwa Medycznego do realizacji zadań z zakresu ratownictwa w czasie akcji ratowniczych, w szczególności udzielania osobom w stanie nagłego zagrożenia zdrowotnego kwalifikowanej pierwszej pomocy w miejscu zdarzenia, do czasu przekazania ich personelowi zakładów opieki zdrowotnej.

Zakres merytoryczny kursu był zgodny z Programem Ramowym Kursu na podstawie rozporządzenia Ministra Zdrowia z dnia 19 marca 2007 r. w sprawie kursu w zakresie kwalifikowanej pierwszej pomocy.

W ramach niniejszego kursu trwał również kurs przypominający zakończony egzaminem, którego celem było odnowienie tytułu ratownika dla druhów, którym w bieżącym roku upływa termin ważności tych uprawnień.

Przewodniczącą Komisji Egzaminacyjnej była Konsultant Wojewódzka Ratownictwa Medycznego dr Jolanta Majer.

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku, zmień ustawienia swojej przeglądarki.
ham2