hamburger

Marcin Brykczyński w Bibliotece

10 października 2023

logo gminnej biblioteki publicznej
W poniedziałek, 9 września 2023 roku, odbyło się spotkanie z Marcinem Brykczyńskim autorem książek dla dzieci. Pan Marcin jest autorem opowiadań i wierszy dla dzieci a także twórcą scenariuszy, reklam telewizyjnych i radiowych.

Autor opowiedział o swojej pasji do pisania książek dla dzieci oraz o inspiracjach, które pomagają mu tworzyć ciekawe historie.
Dzieci były zafascynowane opowieściami autora i bardzo chętnie zadawały pytania. Pytały m.in. o to, jak autor wymyśla postacie i przygody, jak długo pisze jedną książkę oraz skąd czerpie pomysły na swoje historie. Autor cierpliwie słuchał i odpowiadał na każde pytanie.

Gminna Biblioteka Publiczna w Olsztynie dziękuje uczniom z klas I, II i III ze Szkoły Podstawowej w Olsztynie za udział w spotkaniu, a ich wychowawcom za pomoc w promocji czytelnictwa wśród młodzieży.

Spotkanie z autorem książek dla dzieci było nie tylko okazją do poszerzania wiedzy i rozbudzania wyobraźni, ale również do budowania miłości do czytania. Dzieci wychodziły ze spotkania z promiennymi uśmiechami i z ogromnym zapałem do poznawania nowych przygód poprzez czytanie. Było to niewątpliwie wyjątkowe i inspirujące doświadczenie, które z pewnością na długo pozostanie w pamięci uczestników.

W bibliotece może znaleźć następujące książki naszego gościa:
12 kolorów; Alfabestia; Jak się nie bać ortografii; Jedzie pociąg; Seria książek: Opowiem Ci mamo; Skąd się biorą dzieci itd.
Spotkanie odbyło się w sali widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury w Olsztynie

Foto: A. Jędras-Weżgowska

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku, zmień ustawienia swojej przeglądarki.
ham2