hamburger

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ DZIECKA W OLSZTYNIE

5 czerwca 2023

dzieci i minionek
Stworzenie dla dzieci różnych kultur, przestrzeni do poznania i integracji. Pod takim hasłem w Centrum Duchowości Archidiecezji „Święta Puszcza” w Olsztynie odbył się 1 czerwca integracyjny Dzień Dziecka.

W wydarzeniu wzięło udział blisko 300 dzieci, w tym m. in.: dzieci ewakuowane z Ukrainy do Polski, uczniowie Szkoły Podstawowej w Olsztynie oraz grupa przedszkolaków z Olsztyna.

Tomasz Kucharski, Burmistrz Miasta i Gminy Olsztyn z tej okazji przekazał na ręce ks. Marka Batora, Dyrektora Caritas Archidiecezji Częstochowskiej symboliczny czek na organizację wycieczki dla dzieci i młodzieży z Ukrainy, przebywających w ośrodku w Olsztynie.
W ogrodach „Świętej Puszczy” dla najmłodszych przygotowano piknik, poczęstunek, wiele wspaniałych atrakcji oraz upominki.
W wydarzeniu udział wzięli: Ryszard Majer, Senator RP, Lidia Burzyńska, Poseł na Sejm RP, Mariusz Trepka, Poseł na Sejm RP, ks. dr Marcin Iżycki, Dyrektor Caritas Polska, Wiaczesław Wojnarowski, Konsul Generalny Ukrainy w Krakowie, Robert Magdziarz, Wicewojewoda Śląski, Piotr Dobosz, Dyrektor Oddziału Regionalnego KRUS.

Wydarzenie patronatem honorowym objęli Arcybiskup dr Wacław Depo, Metropolita Częstochowski oraz Jarosław Wieczorek, Wojewoda Śląski.

FOT.: T. Sieniawski

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku, zmień ustawienia swojej przeglądarki.
ham2