hamburger

MIESZKANKA GMINY ZAKWALIFIKOWAŁA SIĘ DO MISTRZOSTW ŚWIATA

26 września 2022

mieszkanka Przymiłowic na podium
Marta Dróżdż, mieszkanka Przymiłowic, będzie reprezentować Polskę na mistrzostwach świata w triathlonie Ironman w Stanach Zjednoczonych.

W sierpniu tego roku, Marta reprezentowała Polskę na zawodach triathlonu Ironman w Irlandii, gdzie zajęła pierwsze miejsce w swojej grupie wiekowej czym zakwalifikowała się do mistrzostw świata, które odbędą się 6 października na Hawajach w Stanach Zjednoczonych.

Zawody sportowe triathlonu Ironman to zawody długodystansowe organizowane przez Światową Organizację Triathlonu składające się z pływania w otwartej wodzie na dystansie 3.9 km, jeździe rowerem na dystansie 180 km oraz biegu maratońskiego na dystansie 42.2 km. Trzy dyscypliny ukończone są w tym porządku bez przerwy. Zawody Ironman uważane są za jedne z najtrudniejszych jednodniowych zawodów na świecie, a kwalifikacje na mistrzostwa świata porównywane są z kwalifikacją na Mistrzostwa Olimpijskie.

Mistrzostwa na Wyspie Kona na Hawajach to rywalizacja w niezwykle trudnych tropikalnych warunkach, Marta przepłynie prawie 4km w Pacyfiku, przejedzie 180 km na rowerze w bardzo silnych wiatrach w okolicy aktywnego wulkanu, po czym przebiegnie maraton.

Gratulujemy wygranej i życzymy powodzenia na zbliżających się mistrzostwach świata! Wielu sukcesów w przyszłości!

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku, zmień ustawienia swojej przeglądarki.
ham2