hamburger

MIKOŁAJKOWE SPOTKANIE Z ORKIESTRĄ

13 grudnia 2023

12 grudnia w sali widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury w Olsztynie Tomasz Kucharski, burmistrz miasta i gminy Olsztyn spotkał się z artystami i instruktorami Orkiestry Młodzieżowej Sempre oraz nowopowstałej grupy mażoretek.

Burmistrz pogratulował i podziękował młodym muzykom za ciężką pracę, pasję i zaangażowanie. Złożył zebranym świąteczne życzenia i przekazał symboliczne upominki.

– Jesteśmy bardzo dumni i gratulujemy Wam i Waszym rodzicom. Granie w orkiestrze to nie tylko szlifowanie warsztatu, ale wspólne spędzanie czasu i nowe przyjaźnie. Życzę wszystkim wielu radości ze wspólnego muzykowania. – powiedział Tomasz Kucharski, burmistrz.

Młodzieżowa Orkiestra Dęta działa przy Gminnym Ośrodku Kultury w Olsztynie od 2010 r. W skład orkiestry wchodzą uczniowie szkół podstawowych, ponadpodstawowych oraz studenci. Łącznie liczy ona ponad 30 osób. Od 2022 r. orkiestra szkoli się pod okiem instruktora Kamila Cisowskiego. Kilkunastoosobową grupę mażoretek prowadzi Monika Cisowska.

– Nasza orkiestra swoimi występami uświetnia imprezy organizowane przez Gminę, bierze udział w uroczystościach patriotycznych i kościelnych. Zaproszenie w szeregi Orkiestry dla młodzieży i dzieci uzdolnionych muzycznie jest cały czas aktualne. To świetna przygoda nauczyć się grać, a następnie wystąpić przed publicznością. – zachęca Kamil Cisowski, kapelmistrz.

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku, zmień ustawienia swojej przeglądarki.
ham2