hamburger

Narodowe Czytanie 2021 za nami

6 września 2021

zdjęcie osób czytających książkę
W sobotę, 4 września w całym kraju i w kilkunastu miejscach na całym świecie, odbyła się akcja publicznego czytania najpiękniejszych polskich dzieł literackich.

W tym roku czytaliśmy „Moralność pani Dulskiej” Gabrieli Zapolskiej. Gmina Olsztyn, również przyłączyła się do akcji publicznego czytania, do której zostali zaproszeni aktorzy Teatru im. Adama Mickiewicza w Częstochowie, Agata Ochota-Hutyra jako Dulska i Adam Hutyra – narrator, oraz samorządowcy i mieszkańcy gminy Olsztyn, Jakub Tomalski – Zbyszko Dulski, Amelia Lewandowska – Hesia/Mela Dulska, Anna Nabiałek – Lokatorka, Emilia Kawecka – Hanka, Monika Kosielak Radna Powiatu Częstochowskiego – Juliasiewiczowa, Beata Kucharska – Tadrachowa oraz Tomasz Kucharski Wójt Gminy Olsztyn jako Dulski. Nasi aktorzy sprawili, że na chwilę przenieśliśmy się do kamienicy pani Dulskiej, gdzie poznaliśmy jej rodzinę i współlokatorów.

Gminna Biblioteka Publiczna w Olsztynie składa serdeczne podziękowanie za udział we wspólnym czytaniu.
W przyszłym roku lekturą Narodowego Czytania będą „Ballady i romanse” Adama Mickiewicza, będzie to dwusetna rocznica ich opublikowania.
Spotkanie odbyło się w sali widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury w Olsztynie.
Serdecznie dziękujemy.

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku, zmień ustawienia swojej przeglądarki.
ham2