hamburger

Narodowe Święto Niepodległości w Gminie Olsztyn

12 listopada 2020

GOK podświetlony
W tym roku, 11 listopada, z uwagi na pandemię wyglądał zupełnie inaczej niż zwykle. Nie uczestniczyliśmy w corocznych obchodach Święta Niepodległości w licznym gronie mieszkańców gminy Olsztyn.

Nie mogliśmy jednak przejść obok tak ważnego święta obojętnie. Punktualnie o godzinie 12.00 na rynku w Olsztynie zabrzmiał hymn narodowy „Mazurek Dąbrowskiego”. Wójt Gminy Olsztyn, Tomasz Kucharski, Przewodniczący Rady Gminy Olsztyn, Janusz Konieczny, Radna Powiatowa, Danuta Tomza, Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Olsztynie, Edyta Śliwczyńska i Dyrektor Gminnej Biblioteki w Olsztynie, Anna Nocuń złożyli kwiaty i znicze pod popiersiem Józefa Piłsudskiego. To nie koniec atrakcji. Zaraz po zmroku została podświetlona ogromna flaga, która zawisła na budynku Urzędu Gminy Olsztyn, a architektoniczne światło sprawiło, że na budynku Gminnego Ośrodka Kultury w Olsztynie widać było biało-czerwone barwy narodowe.
11 listopada – PAMIĘTAMY!

Fot. K. Kubat, T. Sieniawski

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku, zmień ustawienia swojej przeglądarki.
ham2