hamburger

NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI W OLSZTYNIE

14 listopada 2022

grupa dzieci z flagą narodową

11 listopada 2022 r. spotkaliśmy się na Rynku Miejskim w Olsztynie, by wspólnie świętować 104 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Przy akompaniamencie Orkiestry Dętej „Sempre” wspólnie odśpiewaliśmy hymn narodowy.

W uroczystościach wzięły udział poczty sztandarowe jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych, delegacje Szkoły Podstawowej w Olsztynie, Szkoły Podstawowej w Kusiętach, Szkoły Podstawowej w Zrębicach, Szkoły Podstawowej w Biskupicach, Szkoły Podstawowej w Turowie, Gminnego Przedszkola w Olsztynie, radni Rady Miejskiej w Olsztynie, przedstawiciele Gminnego Ośrodka Kultury w Olsztynie i Gminnej Biblioteki Publicznej, sołtysi, członkowie organizacji pozarządowych, Koła Emerytów, Rencistów i Inwalidów i Klubu Aktywności Lokalnej.

Flagę narodową na nowy maszt wciągnął poczet flagowy OSP Olsztyn.

Tomasz Kucharski, burmistrz Miasta i Gminy Olsztyn, Janusz Konieczny, przewodniczący Rady Miejskiej w Olsztynie oraz delegacje symbolicznie złożyli kwiaty i znicze pod popiersiem Marszałka Józefa Piłsudskiego.

Następnie przemaszerowaliśmy do Kościoła pw. św. Jana Chrzciciela w Olsztynie, gdzie Mszę świętą w intencji Ojczyzny celebrował Ksiądz Arcybiskup Wacław Depo, Metropolita Częstochowski.
Na koniec wysłuchaliśmy koncertu pod patronatem Burmistrza Miasta i Gminy Olsztyn, Tomasza Kucharskiego z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Częstochowski Kwartet Smyczkowy zaprezentował najpiękniejsze polskie melodie.

Fot. Tomasz Sieniawski

Maszt z flagą Rzeczpospolitej Polskiej został sfinansowany w ramach projektu „Pod Biało-czerwoną” pod honorowym patronatem Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego.

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku, zmień ustawienia swojej przeglądarki.
ham2