hamburger

NOWA DROGA W OLSZTYNIE

4 października 2023

mapa z narysowanymi ulicami
Budowa ulicy Bukowej w Olsztynie znalazła się na liście zadań rekomendowanych do dofinansowania ze środków Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg dla województwa śląskiego w 2024 r.

Miasto i Gmina Olsztyn posiada już gotowy projekt techniczny. W ramach zadania powstanie całkiem nowa droga o nawierzchni asfaltowej, szerokości 6 m z chodnikiem i ścieżką rowerową oraz oświetleniem ulicznym, o łącznej długości 560 m.

Całkowity koszt inwestycji to prawie 3,2 mln złotych, z czego połowę sfinansujemy z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.
Ulica Bukowa stanowić będzie przedłużenie budowanej obecnie ulicy Słowackiego, będącej fragmentem tzw. małej północnej obwodnicy Olsztyna.

– To dla nas duży sukces… W tym roku kończymy ul. Słowackiego, więc niebawem zaczniemy jej przedłużanie za ul. Mstowską aż do drogi powiatowej na Turów. W Olsztynie powstanie duże ważne skrzyżowanie, dzięki czemu odciążymy inne drogi – zapowiada Tomasz Kucharski, burmistrz miasta i gminy Olsztyn.
KB

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku, zmień ustawienia swojej przeglądarki.
ham2