hamburger

NOWE DROGI W GMINIE OLSZTYN

14 września 2022

ul. Karlińskiego w Olsztynie
Przez ostatnie miesiące na terenie gminy Olsztyn trwały remonty i budowy nowych dróg.

Nawierzchnię z kostki brukowej zyskała ulica Paderewskiego w Olsztynie, przy której tam gdzie pozwalały warunki terenowe, zlokalizowane zostały obustronne chodniki oraz zjazdy na posesje. Zgodnie z oczekiwaniami lokalnej społeczności, dla poprawy bezpieczeństwa zmieniliśmy organizację ruchu: w ul. Paderewskiego można wjeżdżać tylko od ul. Mstowskiej w kierunku Kościelnej. W 2021 roku Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Okręgu Częstochowskiego wymieniło w ul. Paderewskiego wodociąg.
Od kilku tygodni nawierzchnię z kostki brukowej układaliśmy na oświetlonej wcześniej ulicy Cichej w Olsztynie, a także odcinku drogi wewnętrznej – łącznik od ul. Karlińskiego w kierunku zamku.

Wszystkie budowy wykonała firma PRD „WILK”. Koszt całego przedsięwzięcia to prawie 733 tys. zł.
Niebawem ruszą również prace przy przedłużeniu chodnika dla pieszych w Olsztynie wzdłuż ul. Żwirki i Wigury od „Biedronki” w kierunku Częstochowy -do istniejących domów.

BUDOWA DRÓG W OLSZTYNIE, ODRZYKONIU I SKRAJNICY

Wykonaliśmy również nowe nawierzchnie z kostki brukowej ulic: Konwaliowej o długości 195 m i Wrzosowej w Odrzykoniu o długości 435 m oraz wykonaliśmy z tłucznia około 250 metrową ulicę Morelową w Skrajnicy.

Prace wykonała wyłoniona w przetargu firma BUDOMAX, a ich koszt to prawie 866 tys. zł.

REMONT ULICY NOWEJ

Na odcinku około 880 metrów ulicy Nowej w Turowie i Bukownie firma P.H.U DOMAX wymieniła nawierzchnię asfaltową o szerokości 5 metrów. Koszt przedsięwzięcia to prawie 745 tys. zł.

Ruszył już także montaż interaktywnej sygnalizacji świetlnej wraz z elektronicznym pomiarem prędkości na ul. Olsztyńskiej w Biskupicach oraz budowa przejścia dla pieszych przy Szkole Podstawowej w Olsztynie, które powstaje przy dofinansowaniu Starostwa Powiatowego oraz Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Częstochowie. Do końca kwietnia przyszłego roku zostanie wybudowana droga asfaltowa w Krasawie, której wykonawcą jest firma LARIX.

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku, zmień ustawienia swojej przeglądarki.
ham2