hamburger

NOWE MIEJSCE DO WYPOCZYNKU I ZABAWY

9 października 2023

Nowa, bezpieczna i kolorowa przestrzeń rekreacyjna w Biskupicach Nowych jest już dostępna dla Mieszkańców. W sobotę, 7 października symbolicznie oddaliśmy do użytkowania plac zagospodarowany na cele wypoczynku. Zadanie zostało zrealizowane, dzięki środkom unijnym pozyskanym przez Urząd Miasta i Gminy Olsztyn z LGD Partnerstwo Północnej Jury w wysokości 97 098,00 zł, za pośrednictwem GLKS „SOKÓŁ”.

Przedsięwzięcie zostało zrealizowane dzięki inicjatywie Mariusza Bugary, radnego Rady Miejskiej w Olsztynie oraz sołtysa Biskupic Nowych. Polegało na zagospodarowaniu nieuporządkowanej przestrzeni w centrum miejscowości. W ramach zadania utworzono ścieżki spacerowe z kostki brukowej i naturalnego kamienia. Pojawiły się elementy małej architektury takie jak np. ławki, stoły, kosze, palenisko. Ustawiono huśtawki, zjeżdżalnię, siłownię zewnętrzną, stół do tenisa stołowego. Powstało mini boisko do piłki nożnej i koszykówki. Teren zyskał nowoczesne energooszczędne oświetlenie.

– Gratuluję Mieszkańcom. To bardzo cieszy, że Biskupice Nowe zyskały bezpieczną przestrzeń umożliwiającą wspólne, rodzinne spędzanie czasu. – mówi Tomasz Kucharski, burmistrz miasta i gminy Olsztyn.

W uroczystości wzięli udział Mieszkańcy Biskupic Nowych, Tomasz Kucharski, burmistrz Miasta i Gminy Olsztyn, Janusz Konieczny, przewodniczący Rady Miejskiej w Olsztynie, Grażyna Elmanowska, wiceprzewodnicząca Rady Miejskiej w Olsztynie, Mariusz Bugara, radny Rady Miejskiej w Olsztynie, ks. Jan Lisiecki, proboszcz parafii pw. Jana Chrzciciela w Choroniu, Dariusz Górecki, prezes GLKS „SOKÓŁ”, Waldemar Kondys, prezes OSP Biskupice, oraz Danuta Kulińska, dyrektor Szkoły Podstawowej w Biskupicach.

W poprzednich latach z budżetu gminy Olsztyn, ze środków funduszu sołeckiego Biskupic Nowych zakupiono altanę, ławki i stoły.

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku, zmień ustawienia swojej przeglądarki.
ham2