hamburger

NOWE PRZEJŚCIE DLA PIESZYCH PRZY SZKOLE

15 czerwca 2022

przejście dla pieszych
Miasto i Gmina Olsztyn otrzymało dofinansowanie w wysokości 50 000 zł z Marszałkowskiego Programu Poprawy Bezpieczeństwa na Drogach Województwa Śląskiego.

Program jest realizowany i finansowany przez Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Częstochowie, Katowicach i Bielsku-Białej.

Aby poprawić bezpieczeństwo przy budynku Szkoły Podstawowej w Olsztynie, na ul. Kühna zmodernizujemy przejście dla pieszych, zbudujemy doświetlenie, sygnalizację interaktywną, dokonamy zmiany organizacji ruchu przy ul. Szkolnej. Pojawią się również barierki przy nowopowstałym żłobku.

Koszt całego zadania wyniesie ok. 130 000 zł. 60 000 zł sfinansuje Starostwo Powiatowe w Częstochowie, a ok. 20 000 zł gmina dopłaci z własnych środków.

– Prace ruszą w najbliższych tygodniach. Każda inwestycja poprawiająca bezpieczeństwo mieszkańców, a zwłaszcza dzieci jest dla nas bardzo ważna, dlatego cieszymy się z tych środków finansowych. – mówi Tomasz Kucharski, burmistrz miasta i gminy Olsztyn.
KK

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku, zmień ustawienia swojej przeglądarki.
ham2