hamburger

Nowoczesny Dom Ludowy

4 grudnia 2020

fasada domu ludowego w skrajnicy

Wnętrze domu ludowego w Skrajnicy zostało doposażone w izolację wyciszeniową, poprawiającą akustykę pomieszczeń. Zakup został sfinansowany ze środków gminnego funduszu sołeckiego.

Dom ludowy w Skrajnicy, pełniący funkcję świetlicy, został oddany do użytkowania w 2019 r. To nowoczesny jednokondygnacyjny budynek z tarasem i antresolą o powierzchni 138 m². Na terenie obiektu znajduje się także plac zabaw oraz siłownia zewnętrzna. Budowa nowego obiektu stała się możliwa po pozyskaniu przez gminę działek budowlanych przy ul Szczytowej. Gmina Olsztyn zrealizowała całą inwestycję ze środków własnych.
Dzięki środkom gminnego funduszu sołeckiego w ciągu ostatnich lat udało się ogrodzić, uporządkować i zagospodarować teren wokół budynku oraz zakupić niezbędne wyposażenie i sprzęty do świetlicy.
Jesteśmy dumni z tego miejsca, budynek oraz jego otoczenie stają się coraz bardziej funkcjonalne i dobrze służą naszym mieszkańcom. – mówi Sylwester Płaneta, sołtys Skrajnicy.

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku, zmień ustawienia swojej przeglądarki.
ham2