hamburger

Nowy chodnik w Kusiętach

7 września 2021

Zakończyła się budowa chodnika przy drodze powiatowej w Kusiętach. Powiatowy Zarząd Dróg w Częstochowie oraz przedstawiciele Gminy Olsztyn dokonali dzisiaj odbioru wykonanych robót budowlanych.

Inwestycja rozpoczęła się w listopadzie 2020 r. Została zlecona i odbywała się pod nadzorem Powiatowego Zarządu Dróg. Zgodnie z porozumieniem zawartym pomiędzy Gminą Olsztyn i Powiatem Częstochowskim koszty inwestycji po połowie sfinansowały oba samorządy. Łączny koszt realizacji zadania to 1.666.000,01 zł.
W ramach prac wybudowano prawie 2-kilometrowy odcinek chodnika o szerokości 2 m z odwodnieniem oraz wjazdy indywidualne na posesje.

Inicjatywę budowy chodnika podjęła Gmina Olsztyn, która w 2018 r. samodzielnie zrealizowała pierwszy etap budowy od strony remizy OSP, za Szkołę Podstawową w Kusiętach. W związku z tym, że jest to droga powiatowa, zawnioskowaliśmy o współpracę do Starostwa i Powiatowego Zarządu Dróg.

Odbioru robót budowlanych dokonali Roman Pakuła, dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg w Częstochowie, Andrzej Przybylski, inspektor PZD, Monika Kosielak, radna powiatu częstochowskiego, Danuta Tomza, radna powiatu częstochowskiego oraz Tomasz Kucharski, wójt gminy Olsztyn.

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku, zmień ustawienia swojej przeglądarki.
ham2