hamburger

ODŚNIEŻ DACH I CHODNIK

4 grudnia 2023

zaśnieżony dach i sople

Przypominamy właścicielom i zarządcom obiektów budowlanych o potencjalnych zagrożeniach występujących w okresie zimowym. Konieczne jest odśnieżanie dachów i chodników przy posesji.

W sytuacji wystąpienia niekorzystnych warunków atmosferycznych, które mogą spowodować uszkodzenie obiektu budowlanego lub spowodować zagrożenie dla życia lub zdrowia ludzi, bezpieczeństwa mienia lub środowiska, właściciele lub zarządcy budynków są zobowiązani do zapewnienia bezpiecznego użytkowania obiektu budowlanego zgodnie z art. 61 pkt 2 ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. – Prawo budowlane (t.j. Dz.U.2021.2351).

Informujemy, że nadal obowiązuje Rozporządzenie nr 12/09 Wojewody Śląskiego z dnia 30 grudnia 2009 r. w sprawie obowiązku usuwania śniegu i lodu z obiektów budowlanych.

Obowiązek obejmuje bezpieczne odśnieżanie dachów, usuwanie sopli, brył, nawisów lodowych i śniegowych, mogących zagrozić osobom znajdującym się bezpośrednio przy budynku. Nie zapomnij także o odśnieżeniu chodnika przy swojej posesji.

Pamiętaj, by zapewnić bezpieczeństwo podczas wykonania prac związanych z usuwaniem śniegu z dachu i chodnika! Przestrzegaj wszelkich zasad bezpieczeństwa i przepisów BHP.

LOGO PDFROZPORZĄDZENIE NR 1209 Wojewody Śląskiego z dnia 30 grudnia 2009 r. w sprawie obowiązku usuwania śniegu i lodu z obiektów budowlanych

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku, zmień ustawienia swojej przeglądarki.
ham2