hamburger

!!! Odśnież dach i chodnik !!!

16 lutego 2021

zaśnieżony dach i sople
Przypominamy właścicielom i zarządcom obiektów budowlanych o potencjalnych zagrożeniach występujących w okresie zimowym. Konieczne jest odśnieżanie dachów i chodników przy posesji.

W sytuacji wystąpienia niekorzystnych warunków atmosferycznych, które mogą spowodować uszkodzenie obiektu budowlanego lub spowodować zagrożenie dla życia lub zdrowia ludzi, bezpieczeństwa mienia lub środowiska, właściciele lub zarządcy budynków są zobowiązani do zapewnienia bezpiecznego użytkowania obiektu budowlanego zgodnie z art. 61 pkt 2 ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. – Prawo budowlane (Dz. U. z 2010 r. Nr 243. poz. 1623 z późn. zm.).

Obowiązek obejmuje bezpieczne odśnieżanie dachów, usuwanie sopli, brył, nawisów lodowych i śniegowych, mogących zagrozić osobom znajdującym się bezpośrednio przy budynku. Nie zapomnij także o odśnieżeniu chodnika przy swojej posesji.

Pamiętaj, by zapewnić bezpieczeństwo podczas wykonania prac związanych z usuwaniem śniegu z dachu i chodnika! Przestrzegaj wszelkich zasad bezpieczeństwa i przepisów BHP.

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku, zmień ustawienia swojej przeglądarki.
ham2