hamburger

OLSZTYN W NAJLEPSZEJ KONDYCJI FINANSOWEJ WŚRÓD MIAST W POWIECIE CZĘSTOCHOWSKIM

1 grudnia 2023

zdjecie gminy olsztyn
Pismo Samorządowe „Wspólnota” opublikowało ranking kondycji finansowej samorządów – nadwyżka operacyjna w latach 2020-2022. Olsztyn uplasował się na 110 miejscu, jako gmina miejsko-wiejska w kraju i na pierwszym w powiecie częstochowskim. Na drugim miejscu jest Koniecpol, a na trzecim Blachownia.

Średnia nadwyżka operacyjna w latach 2020-2022 w gminie Olsztyn wynosiła 663,83 zł. Dla porównania w gminie Koniecpol było to 523,55 zł, a w Blachowni 330,66 zł.
Wartość nadwyżki operacyjnej to jeden z najważniejszych wskaźników obrazujących sytuację finansową jednostki samorządowej. Decyduje o możliwościach rozwojowych, o tym, ile środków możemy przeznaczyć na nowe przedsięwzięcia po zaspokojeniu bieżących potrzeb wydatkowych. W dużym stopniu wartość tego wskaźnika wynika z obiektywnych warunków, w których funkcjonują władze samorządowe.

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku, zmień ustawienia swojej przeglądarki.
ham2