hamburger

OLSZTYN Z NAGRODAMI

27 września 2023

Tomasz Kucharski, Burmistrz Miasta i Gminy Olsztyn został nagrodzony specjalnym wyróżnieniem z okazji 25-lecia Samorządu Województwa Śląskiego.

Uroczysta gala odbyła się 25 września w siedzibie Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia w Katowicach.

Dotychczasowi marszałkowie oraz samorządowcy z regionu zostali nagrodzeni specjalnymi wyróżnieniami. Te trafiły do prezydentów, burmistrzów, starostów i wójtów z województwa. W kategorii Super Burmistrz nagrodzono: Tomasza Bujoka (Wisła), Przemysława Korcza (Ustroń), Antoniego Szlagora (Żywiec), Arkadiusza Czecha (Tarnowskie Góry) oraz Tomasza Kucharskiego.

Z rąk Premiera prof. Jerzego Buzka oraz Jakuba Chełstowskiego, Marszałka Województwa Śląskiego, okolicznościową statuetkę odebrała Małgorzata Haładyj, Zastępca Burmistrza Miasta i Gminy Olsztyn.

Zwieńczeniem uroczystości był koncert „Pieśni Współczesne” w wykonaniu Zespołu Pieśni i Tańca Śląsk oraz rapera Miuosha.

OLSZTYN DLA TURYSTYKI

Wczoraj w Planetarium Śląskim w Chorzowie odbyła się gala wręczenia dyplomów Marszałka Województwa Śląskiego za zasługi dla rozwoju turystyki w regionie.

Wyróżnienie w kategorii osobowość turystyczna roku otrzymał Tomasz Kucharski, Burmistrz Miasta i Gminy Olsztyn.

W kategorii przedsięwzięcie turystyczne roku wspólnie z Gminą Żarki, Gmina Olsztyn otrzymała wyróżnienie za budowę trasy rowerowej ze Zrębic do Suliszowic.

Wręczenie nagród odbyło się w ramach wojewódzkich obchodów Światowego Dnia Turystyki.

Fot. Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku, zmień ustawienia swojej przeglądarki.
ham2