hamburger

OSP ZRĘBICE NIEPOKONANE

11 września 2023

Ochotnicza Straż Pożarna ze Zrębic odniosła potrójne zwycięstwo w Gminnych Zawodach Sportowo-Pożarniczych o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Olsztyn, Tomasza Kucharskiego.

Zawody odbyły się w sobotę, 9 września na stadionie przy ul. Zielonej w Olsztynie. Wzięło w nich udział 11 drużyn, w tym dwie kobiece i trzy młodzieżowe.

Komisję sędziowską powołał Komendant Miejski Państwowej Straży Pożarnej w Częstochowie w składzie: sędzia główny zawodów – kapitan Szymon Bik, członkowie: mł. bryg. Krzysztof Dzwonnik, st. kpt Przemysław Klita, asp. Michał Mendakiewicz oraz ogn. Beata Trynda.

Zawody zostały rozegrane w dwóch konkurencjach: sztafeta pożarnicza 7×50 m z przeszkodami oraz ćwiczenia bojowe.

Klasyfikacja generalna zawodów przedstawia się następująco:
Drużyny męskie:
1 miejsce OSP Zrębice z wynikiem 102,50 pkt
2 miejsce OSP Olsztyn z wynikiem 103,80 pkt
3 miejsce OSP Kusięta z wynikiem 112,30 pkt
4 miejsce OSP Turów z wynikiem 121,30 pkt
5 miejsce OSP Biskupice z wynikiem 134,10 pkt
6 miejsce OSP Przymiłowice z wynikiem 154,90 pkt
Drużyny żeńskie:
1 miejsce OSP Zrębice z wynikiem 144,90 pkt
2 miejsce OSP Kusięta z wynikiem 150,60 pkt
Młodzieżowe Drużyny Pożarnicze wg regulaminu CTIF – chłopcy:
1 miejsce OSP Zrębice z wynikiem 1041,75 pkt
2 miejsce OSP Turów z wynikiem 1008,00 pkt
3 miejsce OSP Olsztyn z wynikiem 973,00 pkt

Po oficjalnym ogłoszeniu wyników przez sędziego głównego, odbyła się uroczystość wręczenia nagród. Dowódcy zwycięskich jednostek otrzymali puchary oraz pamiątkowe dyplomy z rąk Tomasza Kucharskiego, Prezesa Zarządu Gminnego OSP w Olsztynie, Burmistrza Miasta i Gminy Olsztyn oraz Jana Jelenia, Komendanta Gminnego.

Burmistrz podziękował drużynom za ogromne poświęcenie i zaangażowanie podczas zawodów. Specjalne gratulacje skierował do najmłodszych druhów, którzy z niezwykłym zapałem wykonywali zadania w trakcie poszczególnych konkurencji.

Zawody są ważnym sprawdzianem sprawności organizacyjnej i bojowej strażaków. To również znakomita promocja strażackiego ruchu, jego działalności i zaangażowania w poszczególnych miejscowościach.

Fot. Tomasz Sieniawski

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku, zmień ustawienia swojej przeglądarki.
ham2