hamburger

Paczuszka dla Maluszka

29 listopada 2021

W dniu 28 listopada ruszyła świąteczna akcja „Paczuszka dla Maluszka”, której głównym organizatorem jest Fundacja Małych Stópek.

Jest to zbiórka pieluch i innych artykułów kosmetycznych dla dzieci, podopiecznych placówek pomocowych takich jak: hospicjum dziecięce, hospicjum perinatalne, domy dziecka, domy samotnej matki w całej Polsce.
W przedsionku kościoła parafialnego w Olsztynie znajdują się papierowe bombki. Każdy, kto zechce pomóc małym dzieciom i mamom w potrzebie, może wziąć bombkę, a w zamian proszony jest o przyniesienie przygotowanej paczuszki dla jednego maluszka. Dary można złożyć przy bocznym ołtarzu Św. Józefa. Po zakończeniu zbiórki zostaną przekazane do Domu Samotnej Matki w Częstochowie.

Zbiórka trwa do 21 grudnia 2021 r.

W „Paczuszce dla Maluszka” można przekazać pieluchy jednorazowe w różnych rozmiarach od 1 do 6, jak również chemię kosmetyczną dla niemowląt i inne przydatne akcesoria.

Lista przykładowych rzeczy: laktatory, kremy dla dzieci, szampony, oliwki, mydełka, sudokremy, chusteczki nawilżane, pieluchy tetrowe, płyn i proszki do prania ubranek dziecięcych, akcesoria do pielęgnacji tj. nożyczki do paznokci, szczotki do włosów, kocyki, ręczniki, rożki dla noworodków, smoczki, buteleczki, silikonowe śliniaczki itp.

Dom Samotnej Matki w Częstochowie zgłosił szczególne potrzeby w postaci: pieluchy jednorazowe Pampers w rozmiarze 4 i 5, mleko początkowe Bebiko, chusteczki nawilżane.

Koordynator zbiórki Anna Gorczyczyńska-Hanko, tel. 530 644 016.

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku, zmień ustawienia swojej przeglądarki.
ham2