hamburger

Plac budowy przekazany

24 listopada 2020

mapka Kusięta chodnik

W poniedziałek, 23 listopada został przekazany wykonawcy plac pod budowę chodnika przy drodze powiatowej w Kusiętach. Prace, polegające na budowie kanalizacji deszczowej, rozpoczną się jeszcze w listopadzie.

Powiatowy Zarząd Dróg w Częstochowie podpisał umowę z wyłonionym w przetargu wykonawcą budowy chodnika – firmą OLS Sp. z o. o. z Lublińca, która zrealizuje inwestycję za 1.666.000,01 zł, najpóźniej do końca września 2021 r. Prace, w ramach porozumienia zawartego między Gminą Olsztyn i Powiatem Częstochowskim, po połowie sfinansują oba samorządy.
W oficjalnym przekazaniu placu budowy wzięli udział przedstawiciele: Powiatowego Zarządu Dróg w Częstochowie, wykonawcy, Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji okręgu częstochowskiego oraz gminy Olsztyn.
Realizacja zadania przewiduje budowę prawie 2-kilometrowego chodnika przy drodze powiatowej o szerokości 2 m z odwodnieniem oraz wjazdów indywidualnych na posesje. Nowy chodnik będzie przedłużeniem istniejącego – zbudowanego przez gminę w 2018 r. od remizy za szkołę podstawową w Kusiętach.

KB

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku, zmień ustawienia swojej przeglądarki.
ham2