hamburger

Podróżnik Robert Gondek w Bibliotece

1 grudnia 2023

dzieci na widowni
W środę 29 listopada br., Gminną Bibliotekę Publiczną w Olsztynie, odwiedził podróżnik Robert Gondek.

Nasz gość jest podróżnikiem, fotografem przyrody, miłośnikiem Afryki. Podczas spotkania opowiedział o kilkunastu podróżach, podczas których odwiedził dwadzieścia afrykańskich krajów. Swoje opowieści wzbogacił ciekawą prezentacją multimedialną przedstawiającą krajobrazy, ludzi i zwierzęta tam żyjące.

Za konsekwentną realizację projektu „W drodze na najwyższe szczyty Afryki”, mającego na celu zdobycie najwyższych szczytów w każdym afrykańskim kraju otrzymał wyróżnienia w kategorii WYCZYN ROKU 2016 podczas Kolosów w Gdyni, czyli największego i najbardziej prestiżowego festiwalu podróżniczego w Polsce.

Swoje teksty publikował w magazynach National Geographic Traveler, Podróże, Poznaj Świat, NPM, czy All Inclusive. Organizuje wyprawy na afrykański kontynent i uczy się języka Suahili. A prywatnie jest tatą małego Mateuszka, który ma już za sobą pierwszą podróż do Afryki.
Jest również autorem książki fotograficznej pt. „W drodze na najwyższe szczyty Afryki” oraz e-booka „Poradnik przed podróżą do Afryki- Tanzania, Kenia”, prowadzi także bloga o tematyce afrykańskiej.
Dziękujemy młodzieży ze Szkół Podstawowych z terenu gminy Olsztyn z udział w spotkaniu, które odbyło sią w sali widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury w Olsztynie.

Fot. Agnieszka Jędras-Weżgowska

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku, zmień ustawienia swojej przeglądarki.
ham2