hamburger

Połączyć Olsztyn z Porajem

22 marca 2022

mapa biskupice choroń

Olsztyn i Poraj mają powód do radości. Znalazły się na liście zadań rekomendowanych do dofinansowania ze środków Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg dla województwa śląskiego i otrzymają dofinansowanie na zaprojektowanie i budowę drogi łączącej dwie gminy i dwa powiaty.

Gminy posiadają uzgodnioną z Powiatem Częstochowskim i Powiatem Myszkowskim szczegółową koncepcję przebiegu drogi łączącej miejscowości Biskupice i Choroń.

W ramach zadania do 2024 r. powstanie droga o szerokości 6 m z trasą rowerowej o łącznej długości 3,8 kilometra.

Miasto i Gmina Olsztyn na realizację zadania w Biskupicach do granic Choronia otrzyma prawie 2,5 mln zł (odcinek ścieżki na terenie gminy Olsztyn będzie liczył ponad 1,6 km).
Trakt będzie miał duże znaczenie lokalne i ponadlokalne. Komunikacyjnie będzie to znaczący skrót, a turystycznie – umożliwienie rowerzystom dojazdu z Częstochowy przez Olsztyn w kierunku Poraja.

– Ruszyła też budowa trasy rowerowej przez całe Zrębice i Krasawę do gminy Żarki. Jako Olsztyn będziemy w ten sposób w niedalekiej przyszłości po drodze z Częstochowy do Żarek i Poraja – mówi Tomasz Kucharski, burmistrz miasta i gminy Olsztyn.

KB

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku, zmień ustawienia swojej przeglądarki.
ham2