hamburger

PORZĄDKUJEMY NUMERACJĘ BUDYNKÓW PRZY UL. KARLIŃSKIEGO W OLSZTYNIE

17 lutego 2023

logo zamek amonit
Urząd Miasta i Gminy Olsztyn informuje, że została podjęta procedura aktualizacji numerów porządkowych przy ulicy Karlińskiego w Olsztynie.

Na podstawie art. 47a ustawy z dnia 17 maja 1989 r. Prawo geodezyjne i kartograficzne (t.j. Dz.U.2021.1990 ze zm.) do zadań gminy należy między innymi ustalenie numerów porządkowych i prowadzenie ewidencji miejscowości, ulic i adresów.

Dla każdej ulicy i każdego placu posiadającego nazwę tworzy się odrębne, ciągłe zbiory numerów porządkowych w sposób zapewniający przestrzenną regularność każdego z tych zbiorów oraz unikalność jego elementów.

W związku z tym, że istniejąca numeracja porządkowa budynków przy ulicy Karlińskiego zawiera wady utrudniające jej wykorzystywanie, należało podjąć decyzję o jej aktualizacji, która ma służyć nie tylko uporządkowaniu administracyjnemu miejscowości. Zmiany te mają na celu podniesienie poziomu Państwa bezpieczeństwa, gdyż w razie konieczności interwencji służb takich jak Policja, Straż Pożarna lub Pogotowie Ratunkowe, odpowiednio oznakowane ulice i budynki ułatwią lokalizację, a co za tym idzie dotarcie z pomocą.

Z góry przepraszamy za wszelkie niedogodności związane z koniecznością wymiany dotychczasowych dokumentów.

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku, zmień ustawienia swojej przeglądarki.
ham2