hamburger

POWSTANIE ROWEROWA BRAMA JURY

26 maja 2021

podpisanie umowy
Olsztyn i Mstów pracują już nad przebiegiem trasy rowerowej łączącej obie gminy.

Na realizację tego zadania szansę dają środki unijne, o których pozyskanie samorządy wystąpią w przyszłym roku. Aby było to możliwe zlecone zostały opracowania projektowe. Wykonuje je inż. Konrad Zymek, projektant drogowy.
Trasa rowerowa ma przebiegać z gminy Mstów w kierunku jeziorka krasowego w Kusiętach, potem równolegle do torów PKP, a następnie drogą powiatową koło miejsca straceń, a następnie w kierunku centrum Olsztyna.

Gmina Olsztyn jest obecnie w trakcie ostatnich prac przygotowawczych przed rozpoczęciem budowy trasy rowerowej przez Zrębice i Krasawę, Suliszowice i Jaroszów do Żarek. Zleciliśmy także koncepcję drogi rowerowej spod Rezerwatu Przyrody Sokole Góry w kierunku Biskupic. A latem tego roku chcemy aplikować do Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg o środki na budowę drogi z trasą rowerową Biskupice – Choroń.

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku, zmień ustawienia swojej przeglądarki.
ham2