hamburger

POŻEGNANIE LATA W BISKUPICACH

26 września 2022

imprezująy ludzie
Mieszkańcy Biskupic i Biskupic Nowych oraz sympatycy obydwu miejscowości gościli 23 września 2022 roku na imprezie integracyjnej, która odbyła się w Sokolim Ranczo.

Do wspólnej zabawy przyłączyli się: radne powiatu częstochowskiego Monika Kosielak i Danuta Tomza, naczelnik Wydziału Organizacji, Rozwoju i Gospodarki Mieniem w Starostwie Powiatowym w Częstochowie Karol Ostalski, reprezentanci Nadleśnictwa Złoty Potok specjalista Służby Leśnej Katarzyna Szostak oraz leśniczy Leśnictwa Poraj, Wojciech Patrzałek, naczelnik Wydziału Ochrony Środowiska w Starostwie Powiatowym w Częstochowie wójt Gminy Olsztyn w latach 1998-2006 Marian Stępień, prezes Ochotniczej Straży Pożarnej w Biskupicach Waldemar Kondys, radni rady miejskiej w Olsztynie Aleksandra Lubasińska i Mariusz Bugara, przewodnicząca Koła Gospodyń Wiejskich w Biskupicach Adrianna Rozpendek wraz z członkiniami, sołtys Biskupic Kamil Wendelewski oraz właściciele Gospodarstwa Agroturystycznego ,,Sokole Ranczo” Beata Stodolna i Krzysztof Filapek.

Imprezę przy ognisku otworzył akordeonista Jan Rumin, który zaprosił uczestników do wspólnej zabawy przy znanych piosenkach biesiadnych. Dla każdego przygotowano kiełbaskę, żurek, kaszankę, ciasta i napoje.

Najmłodsi mogli skorzystać z przejażdżek konnych, zwiedzać mini zoo oraz spędzać czas na placu zabaw, zajadając watę cukrową i popcorn.
Dodatkową atrakcją było stoisko przygotowane przez Nadleśnictwo Złoty Potok. Znalazły się na nim gry planszowe, książki, informatory oraz materiały popularyzujące wiedzę o faunie i florze Jury Krakowsko-Częstochowskiej.

Wspólna zabawa i śpiewy trwały kilka godzin. Dziękujemy wszystkim uczestnikom pikniku za miłą zabawę i stworzenie wspaniałej atmosfery.
Organizatorami spotkania byli: Gospodarstwo Agroturystyczne ,,Sokole Ranczo” w Biskupicach, Koło Gospodyń Wiejskich w Biskupicach, rady sołeckie Biskupic i Biskupic Nowych wraz z sołtysami, radni Gminy Olsztyn z Biskupic i Biskupic Nowych.

Organizatorzy szczególne podziękowania kierują do Beaty Stodolnej, Krzysztofa Filapka, Bartosza Solaka oraz Waldemara Kondysa i druhów z miejscowej jednostki OSP.

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku, zmień ustawienia swojej przeglądarki.
ham2