hamburger

PREZENTACJA PROJEKTU I KONSULTACJE. Olsztyn – Kusięta rowerowo

18 marca 2024

W piątek, 15 marca w sali sesyjnej Urzędu Miasta i Gminy Olsztyn odbyła się prezentacja projektu budowy ścieżki rowerowej łączącej Olsztyn z Kusiętami oraz granicami gminy Mstów o długości 4,6 km.

Na zaproszenie Tomasza Kucharskiego, Burmistrza Miasta i Gminy Olsztyn w spotkaniu wzięli udział: Krzysztof Smela, Starosta Powiatu Częstochowskiego, Jan Miarzyński, wicestarosta, Roman Pakuła, dyrektor PZD, Janusz Konieczny, przewodniczący olsztyńskiej Rady Miejskiej z radnymi Marcinem Pochem i Markiem Romańskim, Radne Powiatowe: Monika Kosielak i Danuta Tomza, Gabriela Klimek, sołtys Kusiąt, Mariusz Żołędziewski, dyrektor SP w Kusiętach oraz Mieszkańcy.

Prezentacji dokonał Tomasz Kucharski przy udziale projektantów z wybranej w przetargu pracowni projektowej Drog-Men Sp. z o. o. Spotkanie odbyło się w celu konsultacji rozwiązań projektowych.

Prace przy projekcie trwają od kwietnia 2022 r. Mają się zakończyć jesienią tego roku.

Ich celem jest bardzo pożądane ze strony Mieszkańców bezpieczne skomunikowanie Kusiąt i Olsztyna a potem Kusiąt i gminy Mstów.
Najistotniejszym elementem zadania jest odwodnienie terenów zlokalizowanych w Kusiętach w rejonie ul. Komornickiej. Kilka lat temu z inicjatywy Gminy Olsztyn powiat częstochowski zlecił opracowanie przewidujące wariantowe pozbycia się nadmiaru wody. Projekt i rozmowy ze Starostą przesądzą niebawem, jakie rozwiązanie zostanie ostatecznie zastosowane.
Projekt i pozyskanie terenów pod poszerzenie pasa drogowego to także niezbędne elementy w procesie zmierzającym do realizacji inwestycji.

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku, zmień ustawienia swojej przeglądarki.
ham2