hamburger

Program wczesnego wykrywania raka jelita grubego dla mieszkańców powiatu

24 lutego 2022

mama z dwójką dzieci na kolanach
Mieszkańców powiatu częstochowskiego zapraszamy na bezpłatne konsultacje i badanie kolonoskopii w ramach „Programu profilaktycznego wczesnego wykrywania raka jelita grubego dla mieszkańców powiatu częstochowskiego”.

Program skierowany jest do osób , które kwalifikują się do grup wiekowych :
– osoby w wieku 50-65 lat bez objawów raka jelita grubego niezależnie od wywiadu rodzinnego,
– osoby w wieku 40-49 lat bez objawów raka jelita grubego, które miały w rodzinie przynajmniej jednego krewnego pierwszego stopnia (rodzice, rodzeństwo, dzieci) z rakiem jelita grubego,
– osoby w wieku 25-49 lat u których występuje Zespół Lyncha, czyli dziedziczny rak jelita grubego niezwiązany z polipowatością, (w tym przypadku potrzebne jest potwierdzenie z Poradni Genetycznej dla osób, które dotychczas nie leczyły się z powodu nowotworów jelita grubego).

Do badania nie kwalifikują się osoby, które wykonywały kolonoskopię w ciągu ostatnich 10 lat.

Udział w Programie rozpoczyna wypełnienie ankiety, którą można pobrać na STRONIE INTERNETOWEJ. Ankietę należy dostarczyć do Centrum Medyczne INTER-MED mieszczące się w Centrum Medycznym i Biurowym 1 Maja 27 w Częstochowie lub skan drogą email ; kontakt@intermed24.com.pl

Ankieta weryfikowana jest przez personel recepcji, a następnie umawiana jest konsultacja z lekarzem kwalifikującym na badanie kolonoskopii. Pacjent zakwalifikowany na badanie zostaje umówiony na termin badania, otrzymuje receptę i instrukcję przygotowania na badanie.

W ramach Programu nie ma refundacji znieczulenia (analgosedacji). Pacjent może wykupić dodatkowo tą usługę medyczną.

Więcej informacji w recepcji na miejscu lub telefonicznie : 787 653 980 albo 787 653 980

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku, zmień ustawienia swojej przeglądarki.
ham2